Android vede, Windows Phone jsou daleko vzadu

Společnost Gartner vydala novou studii, která srovnává podíl různých mobilních operačních systémů pro chytré telefony na trhu.
reklama

Podle Gartneru se v prvním čtvrtletí tohoto roku prodalo přes sto milionů chytrých mobilních telefonů. Z toho 36% jich běženo na operačním systému Android od Googlu, 27.4% na Symbianu od Nokie, 16.8% na iOS od Apple a 12.9% smartphonů bylo postaveno na platformě od Research In Motion. Microsoft se umístil až daleko za těmito společnostmi - během předchozího čtvrtletí prodal pouze 1.6 milionu telefonů s Windows Phone.

Statistiky společnosti Gartner ukazují, jak velké rozdíly mohou nastat za pouhý jeden rok. V prvním čtvrtletí roku 2010 držel Android pouze 9.6% trhu a byl na čtvrtém místě. Symbian v té době měl 44.2% na trhu, BlackBerry OS 19.7% a iOS 15.3%. Starší operační systém od Microsoftu s názvem Windows Mobile držel 6.8% trhu. Otázkou zůstává, jak odlišné budou statistiky opět za rok. Microsoft totiž před pár měsíci podepsal smlouvu s Nokií, díky které se Windows Phone stanou hlavním operačním systémem na mobilních telefonech této finské společnosti. Garner předpovídá, že podíl WIndows Phone se v roce 2015 "vyhoupne" na téměř 20%.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru