Android v Evropě poráží iOS

Android se podle nejnovějších statistik společnosti comScore stal druhou nejpopulárnější platformou pro chytré telefony na pěti největších evropských trzích.
reklama

Podle dat z Velké Británie, Itálie, Francie a Španělska - ve studii jsou tyto státy označovány jako EU5 - má nyní Android v Evropě 22.3% podíl. Pro srovnání, ještě v červnu 2010 měl pouhých 6%. Podíl Apple si v tom samém období polepšil o pouhé 1.3 % a iOS nyní v těchto zemích ovládá 20.3 % trhu. Nejpopulárnější platformou i nadále zůstává Symbian, i když tato platforma od června minulého roku zažila strmý pád - z 53.9 % na 37.8 %.

"I když Symbian i nadále v EU5 vede, Androidu velmi rychle přibývají noví uživatelé. Ještě před pár měsíci měl iOS větší podíl, než Android, nyní je tomu však úplně jinak. Tvůrci webových stránek, vydavatelé a inzerenti, kteří chtějí oslovit spotřebitele na evropském mobilním trhu se tomu musejí přizpůsobit." Mezi nejoblíbenější androidové telefony v EU5 patří podle comScore zařízení od HTC a Samsungu.

Zdroj: PCA

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru