Android upevňuje své postavení na trhu se smartphony

Operační systém od Android byl ve druhém čtvrtletí tohoto roku na americkém trhu opět na více prodaných telefonech, než iOS4 od Apple. Změní se to s příchodem nového iPhonu?
reklama

Podle nejnovější studie společností Nielsen a Canalys podíl operačního systému Android na americkém trhu meziročně vzrostl o neuvěřitelných 886% a telefony na této platformě od Googlu tvořily jednu třetinu všech chytrých telefonů, které se uplynulém čtvrtletí ve Spojených státech prodaly. Oproti tomu iPhony tvořily v USA ve druhém čtvrtletí tohoto roku 21% všech tržeb se smartphony. To by nemělo být velkým překvapením, neboť analytická společnost NPD již na jaře tohoto roku vydala zprávu, podle které má Android větší zastoupení na trhu než iPhone (28%:21%). Je třeba říci, že čísla, která společnost Canalys zveřejnila, nezahrnují tržby nového iPhonu 4.

Ten je v USA velkým hitem a mohl by tak podíl operačního systému iOS4 na němž běží iPhone a iPod touch opět změnit ve prospěch Apple. A nutno dodat, že Apple má ještě jednu výhodu - podle průzkumů je s jeho iPhonem spokojeno 89% uživatelů a plánují si v budoucnu kupovat jeho novější verze, zatímco u Androidu to je 71% a u BlackBerry pak pouze 42%. Zajímavé také je, že 21% uživatelů Androidu přemýšlí o tom, že si koupí příště iPhone (29% uživatelů BlackBerry uvažuje o iPhonu), zatímco o Androidu nebo BlackBerry přemýšlí jen 8% vlastníků iPhonu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru