Android SDK "Donut" uvedeno - spousty novinek na obzoru!

Tým developerů stojící za tvorbou Androidího vývojářského kitu zpřístupnil toto SDK nové verze a tím de facto i ukázal, jaké vlastnosti bude mít Android verze 1.6 "Donut". Novinek je překvapivě vysoké množství.
reklama

Kromě nové verze Android Marketu přidávající popisky, screeny a jemnější vyhledávání nabízí nová verze také podporu gest - GestureBuilder totiž nechá vývojáře tvořit gesta potřebná k ovládání té či oné aplikace. Plné podpory se dočkaly také CDMA sítě (navíc k již existující podpoře GSM). Za zmínku rozhodně stojí i Text-to-speech API disponující multi-jazyčným enginem Pico.

Těšit se prý ale můžeme také na Quick Search Box pro rychlejší prohledávání (sdružuje výsledky z netu i mobilu). Rovněž nové Camera API slibuje navíc pár čerstvých funkcí a především - spouštění kamerky bude nyní o 39 % rychlejší a mezi snímky bude o 28 % kratší zpoždění. Velmi prakticky působí i Battery Fuel Gauge, což bude obrazovka s ikonkami a upozorněním, kolik jaké aktivní funkce spotřebovávají energie. Potěší i podpora Virtual Private Network sítí.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru