Android SDK "Donut" uvedeno - spousty novinek na obzoru!

Reklama

Tým developerů stojící za tvorbou Androidího vývojářského kitu zpřístupnil toto SDK nové verze a tím de facto i ukázal, jaké vlastnosti bude mít Android verze 1.6 “Donut”. Novinek je překvapivě vysoké množství.

Kromě nové verze Android Marketu přidávající popisky, screeny a jemnější vyhledávání nabízí nová verze také podporu gest - GestureBuilder totiž nechá vývojáře tvořit gesta potřebná k ovládání té či oné aplikace. Plné podpory se dočkaly také CDMA sítě (navíc k již existující podpoře GSM). Za zmínku rozhodně stojí i Text-to-speech API disponující multi-jazyčným enginem Pico.

Těšit se prý ale můžeme také na Quick Search Box pro rychlejší prohledávání (sdružuje výsledky z netu i mobilu). Rovněž nové Camera API slibuje navíc pár čerstvých funkcí a především - spouštění kamerky bude nyní o 39 % rychlejší a mezi snímky bude o 28 % kratší zpoždění. Velmi prakticky působí i Battery Fuel Gauge, což bude obrazovka s ikonkami a upozorněním, kolik jaké aktivní funkce spotřebovávají energie. Potěší i podpora Virtual Private Network sítí.

Zdroj: BetaNews

Reklama

Přidat komentář