Android Market vyráží do boje pro iTunes

Po té, co Google představil svou novou službu TV a oznámil, že nová verze jeho mobilní platformy Android přinese podporu Flashe chce Google konkurovat Apple i na poli digitální hudby.
reklama

V rámci e-shopu Android Market internetový gigant plánuje vytvořit hudební obchod a distribuovat z něj hudbu díky platformě společnosti Simplify Media, kterou nedávno koupil. Na vývojářské konferenci, kterou Google tento týden pořádal, bylo oznámeno, že hudba se v Android Marketu objeví do dvoou měsíců. Software Simplify umožňuje uživatelů služeb jako je iTunes streamovat hudbu z jejich desktopových knihoven na ostatní mobilní zařízení přes internet.

Software Simplify, který kromě iTunes podporuje i hudební programy jako je WinAmp nebo Windows Media Player, je v současné době dostupný pouze pro Windows a Mac. Podle Googlu tak nyní bude služba Simplify dostupná pouze pro uživatele telefonů s operačním systémem Android. Google také na konferenci demonstroval, jak jednoduché bude vyhledávání a stahování hudby přes Android Market. Pozorovatelé se shodují na tom, že hudební verze Android Marketu je prakticky totožná s mobilní verzí iTunes pro iPhone.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru