Android Market opět obsahoval aplikace s viry

Google ze svého Android Marketu minulý týden stáhl další infikované aplikace.
reklama

Vyplývá to ze zjištění profesora Xuxiana Jianga ze Státní univerzity v Severní Karolíně. Jiang tvrdí, že Google pátého června z Android Marketu stáhl deset aplikací, jež obsahovaly nebezpečný kód s názvem Plankton. "Tento červ dává svému strůjci možnost na dálku posílat přes server příkazy, nahrávat na infikovaná zařízení další data a samozřejmě je také stahovat. Fungování Planktonu si uživatel nemá šanci všimnout," řekl Andrew Brandt z bezpečnostní společnosti Webroot, která odstranění infikovaných aplikací z Android Marketu potvrdila.

Všechny aplikace, které byly z Android Marketu odstraněny, se tvářily jako přídavky pro populární hru Angry Birds od finské společnosti Rovio. Žádná z aplikací však nefungovala, pouze na telefony nainstalovaly Plankton. Infikované aplikace se pro Google stávají čím dál větším problémem - za tento rok jich ze svého e-shopu musel stáhnout již desítky.

Zdroj: CW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru