Android má velké problémy s bezpečností

Profesor Xuxian Jiang z North Carolina State University (NCSU) zjistil, že bezpečnostní mechanismus v operačním systému Google Play nedokáže rozpoznat velkou většinu známých virů a červů.
reklama

Google do svého e-shopu Google Play integroval službu Bouncer, která má skenovat všechny nově vložené aplikace a hledat v nich nebezpečné kódy. Jiang však zjistil, že Bouncer má velké rezervy. Profesor vzal 1260 vzorů známých nebezpečných aplikací a zjistil, že pouze 193 z nich systém Googlu identifikoval jako nebezpečné. Bouncer tak dokázal odhalit pouze 15,32 % škodlivých kódů. Aplikace pocházely z projektu Android Malware Genome Project, který má IT expertům a především bezpečnostním firmám usnadňovat orientaci mezi známými červy.

Doposud si informace o známých červech na Androidu nechaly zaslat například společnosti Nokia, Samsung, AT&T, T-Mobile, GSM Association nebo Qualcomm. Jiang v rámci svého testování 1260 vybraných aplikací otestoval také známými antivirovými programy (Avast, AVG, TrendMicro, Symantec, BitDefender, ClamAV, F-Secure, Fortinet, Kaspersky, Kingsoft) a zjistil, že sedm z nich detekovalo více než 90 % z nich - Jiang bohužel neuvedl, které antiviry byly takto úspěšné.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru