Android lze nyní uzamknout na dálku

Google zlepšuje bezpečnost své mobilní platformy a vydává Android Device Manager, který přináší možnost na dálku uzamknout ztracené nebo ukradené zařízení novým heslem.
reklama

Nová funkce doplňuje další dvě, které byly představeny minulý měsíc - zjišťování polohy a vymazávání dat na dálku - a je dostupná pro jakékoli zařízení s Androidem 2.2 a vyšším. Nastavení aplikace je jednoduché: uživatel musí pouze jít do aplikace Google Settings na svém zařízení a ujistit se, že jsou zapnuté volby Lock and Erase a Remote Factory Reset. Pokud se následně zařízení ztratí, najedete uživatel na web Android Device Manager, odkud může telefon vytočit, uzavřít nebo smazat.

Pokud budete chtít zařízení uzavřít, vyzve vás okno k zadání nového hesla a pokud je připojené k Wi-Fi či přes mobilní data, ihned jej uzamkne. Podobnou funkci má i konkurenční iOS 7 - zde může uživatel pomocí funkce Activation Lock znemožnit, aby nálezce telefonu tento mohl reaktivovat bez Apple ID a hesla.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru