Android bude mít v roce 2012 druhé místo mezi mobilními OS

Globální předpověď pocházející od společnosti Gartner tvrdí, že se Android stane do pár let jedním z nejpoužívanějších mobilních operačních systémů vůbec.
reklama

Je pravdou, že dnes běží na tomto mobilním operačním systému zastřešeným Googlem méně než 2 % handsetů. Gartner Inc. ovšem předpovídá, že se toto nevysoké číslo vyhoupne během roku 2012 na 14 % podílu. To je již dost na to, aby se Android uhnízdil před iPhony, Windows Mobile nebo řadou BlackBerry.

Důvodem, proč bude Android druhým v pořadí, je operační systém Symbian, který je stále mezi smartphonisty velmi populární - v Evropě i USA. K dnešnímu dni běží Symbian na cca polovině všech strojů, ale i jej čeká v roce 2012 menší pád: Jeho državy se mají snížit toliko na 39 %. Zbývá ještě naznačit, proč má Android tolik skórovat: Je to s ohledem na plánované cloud-computingové funkce, jež osloví zákazníky z business sféry.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru