Android bude mít unifikované uživatelské rozhraní

Ve snaze co možná nejvíce sjednotit uživatelské rozhraní na různých mobilních telefonech s Androidem Google přikázal výrobcům smartphonů, aby na svá zařízení s Androidem 4 umístili implicitní šablonu (tapetu) s názvem Holo.
reklama

Google i nadále umožní výrobcům, aby si svá uživatelská rozhraní upravili podle potřeb různými skiny a widgety, na telefonech však musí být dostupná i nezměněná tapeta Holo. "Nechceme omezit výrobce tak, že by si nemohli vytvářet na svých zařízeních vlastní rozhraní, snažíme se pouze o to, aby uživatel měl na každém zařízení s Androidem dostupné i takové rozhraní, které najde na jakémkoli jiném zařízení s naším operačním systémem," oznámil Google. Halo se nejprve objevilo v Androidu 3.0, jeho implementaci do mobilních zařízení Google však vyžaduje až nyní u Androidu 4. 

Google nově také vyžaduje, aby všechna zařízení s Androidem 4 Ice Cream Sandwitch měla přístup k Android Marketu. To se však nebude týkat zařízení Kindle od Amazonu, který má svůj vlastní e-shop s aplikacemi. Podle Google je Halo, které poskytne "konzistentní zážitek" vhodnou volbou třeba pro velké firmy, které se tak nemusejí starat o správu přizpůsobených uživatelských rozhraní a jejich zaměstnanci nebudou mít problém s výměnou telefonů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru