Android 5.0 Jelly Bean bude údajně vydán už za pár měsíců

Android 4.0 Ice Cream bude možná minulostí ještě dříve, než se stihne rozšířit na větší množství tabletů a chytrých telefonů. 
reklama

Podle nejnovějšího "drbu", který koluje na internetu, bude Android 5.0 Jelly Bean vydán již ve druhém čtvrtletí tohoto roku, což je poněkud šokující, vezmeme-li v úvahu, že Ice Cream Sandwitch zatím běží pouze na jednom procentu všech zařízení s Androidem. Podle tchajwanských výrobců, na něž odkazuje server DigiTimes, je ICS pro Google zklamáním. A s tím, jak se Microsoft připravuje ve třetím čtvrtletí tohoto roku na vydání Windows 8, bude Google nejspíše chtít vydat Jelly Bean pro výrobce tabletů, notebooků a netbooků raději dříve, nežli později.

Mluví se také o tom, že by se mohly objevit první zařízení, které budou umět dual-boot Windows 8 a Androidu 5.0. Někteří experti však poukazují na to, že by to nebylo technicky proveditelné, jelikož hardwarové požadavky Windows 8 zabraňují prostřednictvím systému Secure Booku tomu, aby měl uživatel na svém přenosném zařízení nainstalován druhý operační systém. Není tak jasné, zda výrobci budou umět tuto situaci vyřešit. Android 5.0 by měl být lépe optimalizován pro tablety, než jeho předchůdce. Jelikož však ICS nebyl zatím příliš dobře přijat, někteří výrobci na Jelly Bean údajně pohlížejí s určitou rezervou.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru