Android 4.1 se objeví na telefonech od Intelu

Nejnovější verze operačního systému Android je nyní kompatibilní se všemi mobilními telefony od Intelu.
reklama

Intel se snaží již nějaká čas proniknout na trh s chytrými telefony a v současné době nabízí svá zařízení u operátorů v Indii, Francii, Velké Británii a Číně. Podpora Androidu 4.1 Jelly Bean by mu mohla v jeho boji o své místo na trhu jistě pomocí, neboť jen málo telefonů v současné době na této verzi Androidu běží. Intel zatím neoznámil, kdy se Jelly Bean na jeho telefony dostane. V současné době většina jeho telefonů běží na Androidu 2.3 Gingerbread, který byl vydán v říjnu roku 2010 a je stále nejrozšířenější verzí tohoto mobilního OS. Je možné, že se Jelly Bean objeví na smartphonu Motorola RAZR M, jenž bude vydán v příštím týdnu v Londýně.

Intel ke konci tohoto roku plánuje vydat dvou-jádrový procesor Medfield, telefony na něm postavené se pak objeví počátkem roku příštího. Je třeba dodat, že některé androidové aplikace možná na platformě x86 nebudou běžet zcela správně, Intel však slibuje, že 90 % aplikací bude zcela kompatibilních. Známý výrobce procesorů se snaží prosadit v oblasti chytrých telefonů se svou architekturou x86, konkurence v podobě ARM procesorů je však velmi silná.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru