Android 4.1 Jelly Bean bude v polovině července

Google představil následovníka Androidu 4.0 Ice Cream Sandwitch s názvem Jelly Bean a to navzdory tomu, že většina androidových smartphonů nebyla ještě upgradována ani na verzi 4.0.
reklama

Podle recenzentů nenabídne Jelly Bean takový revoluční posun, jako byl přechod z Androidu Gingerbread na Ice Cream Sandwitch, na pár změn se však uživatelé těšit mohou. Tou největší je Project Butter, jenž by měl zlepšit celkovou rychlost a výkon operačního systému. Project Butter mimo jiné zajistí to, aby se procesor zařízení rozjel na maximum tehdy, když uživatel začne přístroj používat. Při prezentaci na konferenci I/O byla rychlost Jelly Bean demonstrována na srovnání dvou smartphonů - jedním s Androidem 4.0 a jedním s Androidem 4.1 - a novější verze OS nabídla značně vyšší FPS.

Mezi další zajímavé funkce patří Offline Voice Typing, které nevyžaduje připojení k internetu a integrace Google Now. Google Now dokáže vykonávat řadu pokynů jako je třeba stahování aktuálních informací o oblíbeném sportovním týmu nebo zjištění aktuálního silničního provozu. Jelly bean se objeví na telefonech Motorola Xoom, Galaxy Nexus a Nexus S v polovině července.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru