Android 4.0 je jen na 11% zařízení

Google aktualizoval na svém webu pro androidové vývojáře data týkající se využití jednotlivých verzí jeho operačního systému. Dobrou zprávou je, že Ice Cream Sandwitch se konečně zvedá ze dna - jeho podíl na celkovém počtu aktivních zařízení s Androidem jen za minulý měsíc vzrostl o 3.8%.
reklama

Špatnou zprávou je, že podíl Ice Cream Sandwitch na celkovém koláči všech zařízení s Androidem je stále jen 10.9%. Nárůst přichází v době, kdy výrobci po celém světě vydávají nové smartphony s Androidem 4.0. Nejpoužívanější verzí Androidu i nadále zůstává Android 2.3 Gingerbread - má 63.6% - který je následován verzí 2.2 Froyo s 17.3 %. Tyto statistiky vyplývají z celkového počtu zařízení s Androidem, které se během 14 dnů na přelomu června a července připojily ke Google Play.

Vezmeme-li v úvahu, jak dlouho trvalo Androidu Ice Cream Sandwitch dosáhnout pouhých deseti procent na trhu, nebude to jeho nedávno představený následovník s názvem Jelly Bean mít určitě jednoduché. Google sice doufá, že urychlí přechody na nové verze Androidu s příchodem nového Platform Developer Kit (PDK) pro partnery, v červenci se však Jelly Bean dostane pouze na Nexus S, Galaxy Nexus a Motorola Xoom. Na přehledný graf využití jednotlivých verzí Androidu se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru