Americká vláda vidí většinu virtuálních 3D světů jako nebezpečné pro děti

WWW je digitálním mořem, ve kterém kromě mnoha jiných věcí najdeme také spoustu erotiky. Když se na ni dívá dospělý a jde o legální praktiky, pak je vše v pořádku. Vláda USA si ovšem povšimla další mravnostní hrozby.
reklama

Zástupci vlády varovali, že virtuální online světy znázorňované ve stále kvalitnější 3D grafice často selhávají v tom, dostatečně chránit děti před explicitními sexuálními scénami a agresivním obsahem. Rodičům bylo naznačeno, aby věc nepodcenili a více se věnovali také online životu svého dítěte.

Úřad s názvem Federal Trade Comission (FTC) minulý týden sdělil, že z analýzy podobných virtuálních světů vyplynul znepokojující fakt – celkem 19 z 27 zkoumaných nějakým způsobem umožňuje dítěti dostat se relativně snadno do kontaktu se sexuálním a agresivním chováním.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru