AMD vydalo drivery pro Windows 8, Consumer Preview byl stažen již milionkrát

Vlastníci grafických karet Radeon, kteří testují Windows 8 Consumer Preview mohou využít nové aktualizace ovladačů od AMD. 
reklama

Kromě dalších vylepšení totiž nejnovější drivery přinášejí plnou podporu Windows 8 WDDM 1.2 (Windows Display Driver Model) včetně nativní podpory Stereo 3D pro full screen a hraní v oknech. Aktualizace také umožňuje lidem s Windows 8 používat různé zobrazovací funkce AMD jako například Eyefinity, CrossFire a Overdrive. Podporovány jsou nejnovější rodiny grafických karet od HD 5000 po HD 7000M, kromě desktopových karet řady 7000. Vlastníci Radeonů HD 7700 a 7900 si tak Windows 8 budou moci užít až v budoucnu.

Stojí za zmínku, že podporu Windows 8 přinesl i driver R295 od Nvidie, jenž byl vydán před několika týdny. Není však jasné, v jakém rozsahu - podle některých uživatelů drivery v295.73 WHQL přinášejí pouze základní funkce bez vychytávek jako Stereo 3D, CUDA, PhysX a OpenCL. I když na komerční úspěch Windows 8 si budeme muset ještě počkat, už teď je jisté, že zájem o verzi Consumer Preview je obrovský. Microsoft včera oznámil, že Windows 8 CP byl již stažen milionkrát.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru