AMD vydalo drivery pro Windows 8, Consumer Preview byl stažen již milionkrát

Vlastníci grafických karet Radeon, kteří testují Windows 8 Consumer Preview mohou využít nové aktualizace ovladačů od AMD. 

Reklama

Kromě dalších vylepšení totiž nejnovější drivery přinášejí plnou podporu Windows 8 WDDM 1.2 (Windows Display Driver Model) včetně nativní podpory Stereo 3D pro full screen a hraní v oknech. Aktualizace také umožňuje lidem s Windows 8 používat různé zobrazovací funkce AMD jako například Eyefinity, CrossFire a Overdrive. Podporovány jsou nejnovější rodiny grafických karet od HD 5000 po HD 7000M, kromě desktopových karet řady 7000. Vlastníci Radeonů HD 7700 a 7900 si tak Windows 8 budou moci užít až v budoucnu.

Stojí za zmínku, že podporu Windows 8 přinesl i driver R295 od Nvidie, jenž byl vydán před několika týdny. Není však jasné, v jakém rozsahu - podle některých uživatelů drivery v295.73 WHQL přinášejí pouze základní funkce bez vychytávek jako Stereo 3D, CUDA, PhysX a OpenCL. I když na komerční úspěch Windows 8 si budeme muset ještě počkat, už teď je jisté, že zájem o verzi Consumer Preview je obrovský. Microsoft včera oznámil, že Windows 8 CP byl již stažen milionkrát.

Zdroj: Techspot
Tagy: 

Reklama

Přidat komentář