Amazon vydal novou verzi aplikace Kindle pro iOS

Amazon aktualizoval svou aplikaci Kindle pro iOS tak, že obsahuje nové funkce pro zrakově postižené osoby.
reklama

Hlavní novinkou je vylepšení funkce, která nahlas předčítá. Ta využívá technologii Apple VoiceOver, jež umožňuje lidem se zrakovým postižením snadněji číst a pohybovat se v knihovně Kindle. Uživatelé nyní mohou v knihovně Kindle využívat VoiceOver k uspořádání své kolekce knih podle autorů, vyhledávat v knihách nebo přejít na určitou stránku. A co více, zrakově postižení uživatelé mohou novou funkci využít také ke sdílení obsahu na sociálních sítích jako je Facebook nebo Twitter, přidávat záložky, zvýrazňovat položky nebo aktivovat X-Ray - funkci, která umožňuje dozvědět se další informace o postavách, místech nebo frázích za pomoci Wikipedie a Shelfari.com.

VoiceOver lze aktivovat v nastavení iOS pod položkou Obecné - Zpřístupnění. Funkce umí spolupracovat s více, než 1,8 milionem titulů v Kindle Store a je propojená také s dalšími funkcemi, jež pomáhají postiženým lidem. Podle Kevina Daniela z neziskové organizace Lighthouse for Blind nové funkce předčily jeho očekávání - za posledních pár týdnů toho údajně přečetl více, než za posledních pět let. Aktualizovaná aplikace je volně dostupná ke stažení v App Store a již brzy si najde cestu i na další platformy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru