Amazon Glacier: levná cloudová služba pro firmy

Amazon spustil novou cloudovou službu s názvem Glacier, která poskytuje levné úložiště pro firemní zákazníky. Hodí se předevší na zálohování dat.
reklama

Glacier nabídne 1GB prostoru měsíčně za pouhý 0,01 dolaru, jelikož je služba optimalizována pro data, ke kterým se moc často nepřistupuje - zobrazení dat může trvat i několik hodin.

Podle Amazonu se Glacier hodí pro zálohování dat, které je pro velké společnosti obecně velmi drahé. U Glacieru uživatelé nemusí platit žádný počáteční poplatek, měsíční sazby jsou nízké a založené pouze na kapacitě, kterou firma opravdu potřebuje a společnost může kapacitu navyšovat či snižovat podle aktuálních potřeb. 

Glacier lze začít používat hned poté, co se uživatel prokliká přes Amazon AWS Management Console. Následně již lze ukládat data do archivů, jež mohou obsahovat buďto pouze jednotlivé soubory nebo skupiny souborů.

Z několika archivů se následně poskládá vyšší celek, k němuž lze přistupovat pomocí AWS Identity a služby Acccess Management. Glacier využívá k přenášení dat SSL a uložené informace jsou šifrovány za použití Advanced Encryption Standard (AES) 256. Obnova dat trvá 3,5 až 4,5 hodiny.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru