Amazon Glacier: levná cloudová služba pro firmy

Amazon spustil novou cloudovou službu s názvem Glacier, která poskytuje levné úložiště pro firemní zákazníky. Hodí se předevší na zálohování dat.

Reklama

Glacier nabídne 1GB prostoru měsíčně za pouhý 0,01 dolaru, jelikož je služba optimalizována pro data, ke kterým se moc často nepřistupuje - zobrazení dat může trvat i několik hodin.

Podle Amazonu se Glacier hodí pro zálohování dat, které je pro velké společnosti obecně velmi drahé. U Glacieru uživatelé nemusí platit žádný počáteční poplatek, měsíční sazby jsou nízké a založené pouze na kapacitě, kterou firma opravdu potřebuje a společnost může kapacitu navyšovat či snižovat podle aktuálních potřeb. 

Glacier lze začít používat hned poté, co se uživatel prokliká přes Amazon AWS Management Console. Následně již lze ukládat data do archivů, jež mohou obsahovat buďto pouze jednotlivé soubory nebo skupiny souborů.

Z několika archivů se následně poskládá vyšší celek, k němuž lze přistupovat pomocí AWS Identity a služby Acccess Management. Glacier využívá k přenášení dat SSL a uložené informace jsou šifrovány za použití Advanced Encryption Standard (AES) 256. Obnova dat trvá 3,5 až 4,5 hodiny.

Zdroj: Techspot

 

Reklama

Přidat komentář