Aliance mezi Microsoftem a Yahoo na spadnutí

Zhruba rok poté, co se Microsoft poprvé ucházel neúspěšně o pozornost Yahoo se dnes situace opakuje, ovšem s jiným výsledkem: Obě firmy zřejmě již brzy spojí síly vůči stejnému nepříteli - firmě a vyhledávači Google.
reklama

Web Wall Street Journal včera zveřejnil informaci, že Microsoft i Yahoo jsou sotva hodiny od ohlášení dohody týkající se vyhledávání a online reklamy. Někteří se domnívají, že zdaleka nejpravděpodobnější bude scénář, kdy na serverech Yahoo poběží nové vyhledávací technologie Microsoftu.

Proč k tomuto spojení došlo, je jistě jasné i osobám o branži se nijak zvlášť nezajímajícím - obě firmy zoufale potřebují jakýkoliv dostupný prostředek v boji proti zatím nedobytné pozici Google. Yahoo si bezesporu dělá ambice na dosažení pozice nejlepšího vyhledávače a Microsoft by pro změnu rád viděl úspěšné tažení svého nového enginu Bing.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru