Aktualizujte na Drupal 7.4

Přes noc se objevily nové aktualizace pro jádro Drupalu řady 7. Nalezené chyby byly z hlediska bezpečnosti označeny jako vysoce kritické. Byl vydán Drupal 7.3 řešící tento problém a následně i Drupal 7.4 opravující několik dalších chyb.
reklama

Hlavní problém, kvůli kterému vzikla tato aktualizace Drupalu, spočíval v tom, že systém sloužící k zobrazování uzlů za jistých okolností mohl zobrazit obsah i těm uživatelům, kteří k tomu neměli oprávnění. Týkalo se to zobrazování uzů pomocí modulů Taxonomy a Forum.

Další podrobnosti o této záplatě najdete v souvislosti s případnou úpravou vašich vlastních modulů najdete v článku na adrese drupal.org/node/1204572.

Zprávu k vydání Drupalu 7.4 a odkaz pro jeho stažení najdete v Drupal 7.4 released.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru