Aktualizace: Drupal 6.9 a 5.15

Dnes v noci vyšla aktualizovaná verze redakčního systému Drupal. Opravuje řadu různých zranitelností, které postihují přímo jádro Drupalu. Opravy jsou označeny jako středně kritické. První problém spočívá v modulu pro překlad obsahu v Drupalu 6. Umožňuje získat přístup k nepublikovanému obsahu uživatelům bez příslušného oprávnění.
reklama

I druhý problém se týká Drupalu 6. Pokud jsou povoleny avatary, pak může dojít k tomu, že není správně ověřena zadaná e-mailová adresa a další položky v profilu uživatele. Poslední oprava aktualizuje mechanismus zabezpečení Drupalu proti SQL injektáži a týká se Drupalu 5 i Drupalu 6.

Opravy

S výše uvedenou chybou při překladu obsahu souvisí i nová aktualizace modulu Internationalization 5.x-2.5. Objevila se také aktualizace modulu Notify 5.x-1.2.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru