Akademie programování Microsoftu a Nadace Charty 77 chce získat více mladých vývojářů

Microsoft se přidal k současnému trendu, kdy spousta firem volá po konci kulturních antropologů, rekreologů a podobných profesí ve prospěch těch technických. Ve spolupráci s Nadací Charty 77 – Konto Bariéry se snaží zpopularizovat programování mezi mladými lidmi.
reklama

S popularizací mu má pomoci projekt Akademie programování. Jde o deset vyučovacích hodin na základních, středních a vysokých školách, během kterých se žáci a studenti seznámí s principy logického myšlení a kódování. To za pomoci nástrojů Visual Studio, KODU, Touch Develop a dalších. V přípravě je také e-learning s názvem Kód za kódem určený pro zájemce z domova.

Momentálně se do projektu zapojilo už 19 škol z celé republiky. Více se o projektu dozvíte na webu akademieprogramovani.cz. Můžete si prohlédnout také motivační video proč programovat, na kterém mluví mimo jiné i Aleš Holeček, hlavní šéf vývoje Windows.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru