Ajax bezpečnější díky Hub 2.0

OpenAjax Alliance v rámci upgradu jedné ze svých klíčových technologií a zvýšení interoperability Ajaxové platformy začala nabízet tento týden OpenAjax Hub 2.0, který má potenciál učinit komunikaci mezi JavaScript widgety bezpečnější.
reklama

Specifikace Hub 2.0 definuje standardizované JavaScriptové API pro bezpečnější spolupráci a interoperabilitu napříč všemi nástroji (klidně od různých firem / programátorů) a komponentami. Navíc izoluje widgety třetích stran do bezpečnostních sandboxů, které si mezi sebou mohou posílat "bezpečné" zprávy.

Webová stránka kupříkladu může využívat widget-kalendář třetí strany. Pokud se dotyčný chce chovat nebezpečně (nebo zkrátka má díky špatnému návrhu vrozené některé bezpečnostní mezery), pak má Hub 2.0 potenciál jeho útoky izolovat od zbylé aplikace a dalších widgetů.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru