Adobe vydalo originální zdrojový kód pro Photoshop 1.0

Je to už téměř pětadvacet let, co společnost Adobe vydala první verzi svého Photoshopu a nyní jsme se dočkali i jeho zdrojového kódu.
reklama

Plná verze Photoshopu verze 1.0 je nyní legálně a zdarma dostupná ke stažení díky Computer History Museum, které získalo od Adobe Systems povolení pro zveřejnění zdrojového kódu z roku 1990 pro nekomerční užití. Celkem zazipovaný soubor obsahuje 179 souborů a 128 000 řádků kódu. Téměř 75 % kódu je napsaného v Pascalu, 15 % v assembleru 68000 a zbytek je mixem ostatních programovacích jazyků. V archivu je kompletně vše kromě knihovny aplikací MacApp, jež byla licencována od Apple.

Photoshop 1.0

Zajímavé je, že téměř všechen kód napsal Thomas Knoll. Thomas a jeho bratr John původně napsali také software známý jako Display, jenž v roce 1989 licencovali Adobe. Pokud vás retro aplikace zajímá, můžete si ji stáhnout zde. Tady je pak uživatelská příručka.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru