Adobe vydalo Lightroom 4 a snížilo jeho cenu

Po několika měsících betatestování Adobe vydalo finální verzi své aplikace Lightroom 4, která přináší mnoho změn, ale především také snížení ceny na 150 dolarů za plnou verzi a 80 dolarů za upgrade.
reklama


Podle analytiků Adobe snížilo cenu kvůli stále se zvyšující konkurenci od Apple a jeho balíku Aperture 3. Verze Aperture, která se prodává v Mac App Storu, nyní stojí o 50% méně, než dříve, a to 80 dolarů. Lightroom 4 však nabízí více funkcí a jde o "serióznější" nástroj pro profesionály. Lightroom 4 přináší například možnost vytvořit photo book, opatřit své výtvory GPS daty nebo zpracovávat RAW obrázky. Právě na úpravu RAW souborů se Adobe podle svých slov u Lightroom 4 soustředilo.


Minimální hardwarové požadavky pro Windows jsou 2GB paměti RAM, Pentium 4 nebo Athlon 64 a Windows Vista/7. Verze pro Mac potom vyžaduje 2GB RAM, 64-bitové CPU od Intelu a Mac OS X 10.6.8 nebo vyšší. Na výběr těch nejdůležitějších funkcí v aplikaci Lightroom 4 se můžete podívat v tomto videu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru