Adobe vydá dvě kritické aktualizace pro Reader a Acrobat

Společnost Adobe oznámila, že vydá patche na dvě kritické chyby objevené minulý týden, jež nyní už hojně využívají hackeři.
reklama

Není zatím jasné, který den v týdnu budou patche vydané. Adobe dodalo, že obě díry mohou být zneužity, pokud je uživatel obelstěn a otevře modifikovaný PDF soubor v e-mailu. Na obě chyby přišla společnost FireEye, která je následně oznámila Adobe. Podle analýzy Kaspersky Lab exploit využívá dír k obejití sandboxu v Adobe Readeru a je velmi sofistikovaný.

Škodlivý software, který se následně nainstaluje na počítač nic netušící oběti, umí zaznamenávat údery do klávesnice, krást hesla a získávat informace o konfiguraci počítače. Adobe normálně vydává patche na díry ve svých produktech stejně jako Microsoft každé druhé úterý v měsíci, vydání patchů na výše zmíněné dvě díry (CVE-2013-0640 a CVE-2013-0641) však nesneslo dalšího odkladu.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru