Adobe uvádí Technical Communication Suite

Společnost Adobe ohlásila software Adobe® Technical Communication Suite, první integrované řešení pro vytváření, údržbu a publikování technických informací a výukových materiálů v různých formátech a jazycích. S použitím Adobe Technical Communication Suite mohou autoři a návrháři výukových materiálů vytvářet obsáhlou dokumentaci, kurzy pro eLearning a systémy nápovědy pro uživatele, obsahující jak tradiční text a grafiky, tak i bohatá multimédia, včetně videa kompatibilního s přehrávačem Adobe Flash® Player a 3D obsahu.
reklama

Nová sada obsahuje Adobe RoboHelp® 7, významný upgrade nástroje pro vytváření systémů nápovědy, a také software Adobe FrameMaker® 8, Adobe Captivate® 3 a Adobe Acrobat® 3D verze 8. Integrace produktů a pracovních postupů a podpora pro bohaté multimediální formáty – včetně videa kompatibilního s přehrávačem Adobe Flash Player, soubory SWF, MP3 a AVI, a také v oboru zavedené standardy, jako je formát Adobe PDF (Portable Document Format), XML a architektura DITA (Darwin Information Typing Architecture) – umožňují autorům přinášet poutavé informace, ušetřit čas a omezit nesrovnalosti v obsahu materiálů.

„Sada programů Technical Communication Suite poskytuje všechny nástroje, které vydavatelé potřebují k povýšení technické dokumentace na další úroveň s podstatně zlepšenými pracovními postupy a bohatými funkcemi, jako je video, animace, 3D a podpora pro Unicode.“ řekl Naresh Gupta, viceprezident pro tisk a klasické publikování u Adobe.

Co najdete v sadě Technical Communication Suite

Software RoboHelp 7 přináší významné nové funkce umožňující autorům technické dokumentace vytvářet, spravovat a publikovat materiály pro nápovědy začleněné do programů. Poprvé mohou autoři snadno aktualizovat své systémy online nápovědy s použitím informací vytvořených v programu FrameMaker 8 bez toho, aniž by museli importovat soubory při každé aktualizaci. Nové vydání také podporuje Unicode pro publikování ve více jazycích.

Automatizace s průvodci a předlohy témat umožňují uživatelům zařadit standardní i rozšířené funkce nápovědy, mezi které patří obsahy, rejstříky, slovníky pojmů, grafiky, zvuky, videa, simulace a navigace. Autoři mohou generovat více různých obsahů a používat podmíněné tagy, položky rejstříků, složky a přizpůsobit výstup pro specifické účely a formáty, jako je HTML, Adobe PDF a FlashHelp®. RoboHelp 7 také podporuje rozhraní MDI (Multiple Document Interface), umožňující snadné kopírování a vkládání úprav v různých tématech. Mezi další nové funkce patří nové a přizpůsobitelné uživatelské rozhraní, vylepšení editoru HTML a vylepšené funkce pro navigaci a hledání. Další podrobnosti najdete na adrese www.adobe.com/products/robohelp.

Software FrameMaker 8, uvedený na trh v červenci 2007, je kompletní nástroj pro vytváření a publikování technických materiálů, kombinující jednoduchost textového procesoru s výkonností XML. V nové verzi je přidaná podpora pro 3D, DITA, XML a Unicode. S použitím integrace se softwarem Adobe Captivate 3 mohou autoři technické dokumentace vytvářet působivé a účinné informace obsahující kvízy, vizuální předvedení produktů a simulace – a to vše bez zkušeností s vývojem multimédií. Software Adobe Acrobat 3D verze 8 nabízí komplexní a velmi dobře zabezpečený způsob, jak mohou týmy spolupracovat na 3D výkresech pomocí dokumentů Adobe PDF. Autoři technických obsahů mohou snadno pracovat s interaktivními 3D modely a začlenit je do svého výstupu bez toho, že by si museli zakoupit software pro CAD.

Ceny a dostupnost

Sada Adobe Technical Communication Suite bude dostupná pro Microsoft® Windows Vista™ a Windows® XP a očekává se, že se začne dodávat koncem října 2007 za odhadovanou koncovou cenu 51 850 Kč. Uživatelé na ni mohou upgradovat za odhadovanou koncovou cenu 32 410 Kč, pokud mají některou předcházející verzi programu Adobe Captivate, FrameMaker nebo RoboHelp. Chcete-li se dozvědět více o této sadě programů, navštivte prosím stránku www.adobe.com/technicalcommunicationsuite.

RoboHelp 7 a RoboHelp Server 7 budou dostupné pro Microsoft Windows Vista, Windows XP nebo Windows 2000 a očekává se, že se začnou dodávat koncem října 2007 za odhadovanou koncovou cenu 31 010 Kč za program RoboHelp 7 a 62 060 Kč za RoboHelp Server 7. Zákazníci, kteří mají RoboHelp 6 nebo RoboHelp Server 6, mohou upgradovat za odhadovanou koncovou cenu 2120 Kč respektive 5800 Kč. Uživatelé libovolné předcházející verze programu RoboHelp mohou upgradovat na RoboHelp 7 za odhadovanou koncovou cenu 15 490 Kč. Více informací a další ceny upgradů najdete na webu www.adobe.com/robohelp.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru