Adobe uvádí Director 11

Společnost Adobe Systems dnes představila software Adobe Director 11, výkonný nástroj pro tvorbu interaktivních multimediálních aplikací. Nejnovější verze obsahuje přizpůsobitelné a snadno použitelné tvůrčí prostředí, umožňující autorům multimédií, animátorům a vývojářům vytvářet výkonné interaktivní aplikace, hry, e-learningové kurzy a simulace. 
reklama

Pomocí softwaru Director 11 nebo kombinace softwaru Director 11 a přehrávače Adobe Shockwave Player lze vytvořit obsah jen jednou a současně ho publikovat na webu, CD/DVD i desktopu. Toto výkonné prostředí tak doplňuje ekosystém kreativních produktů Adobe. Umožňuje uživatelům přidávat do projektů v programu Director soubory Adobe Flash SWF, přehrávat je v tomto programu a v přehrávači Shockwave a snadno je upravovat pomocí programu Adobe Flash CS3 Professional. Director 11 navíc podporuje širokou řadu různých doplňků od třetích stran, které z něho vytvářejí prostředí s rozsáhlými možnostmi rozšíření. Tvůrcům obsahu program Director 11 umožňuje také lokalizovat aplikace s použitím kódování Unicode, vytvářet v hrách a simulacích realistické pohyby s fyzikálním modulem Ageia PhysX a vytvářet zajímavější prostředí s vylepšeným textem a nativním vykreslováním v 3D. 

„S novou verzí Director 11 mohou uživatelé dát průchod svým tvůrčím schopnostem a rozšířit svůj záběr na trhu, neboť budou moci za kratší čas vytvořit více zajímavějších multimediálních aplikací,“ řekl Naresh Gupta, vedoucí viceprezident pro tisk a publikování u Adobe. „Nová verze poskytuje výkonné a pružné tvůrčí prostředí, které perfektně doplňuje širokou sadu tvůrčích produktů Adobe a rozšiřuje kreativní možnosti našich zákazníků do oblasti interaktivních 3D animací a her.“ 

Director 11 poskytuje podporu pro standardní formáty zvukových, video a obrazových souborů,  může se pochlubit také novými výkonnými funkcemi, včetně podpory pro technologii Adobe Flash 9 a bitmapové filtry, které usnadňují přidávání takových vlastností, jako jsou stíny nebo záře k textu nebo obrazům. Produkt nabízí podporu pro jazyky JavaScript a Lingo, nativní skriptovací jazyk programu Director, podporu pro programování ve více než jednom jazyku a také vylepšený prohlížeč skriptů. 

„Žádná jiná technologie než Director a Shockwave neumí vytvořit hardwarově akcelerovanou 3D zábavu na webových stránkách pro tolik lidí na celém světě,“ řekl Gene Endrody, výkonný ředitel a zakladatel firmy MaidMarian.com, vyvíjející webové hry a specializující se na hry pro více hráčů. „Director 11 zlepšuje naši schopnost vyvinout interaktivní 3D hry a virtuální produkty s rychlými akcemi, a to s nízkými náklady, kompatibilitou mezi platformami a rozšířením zásuvných modulů v prohlížečích, které je mnohem lepší než pro ostatní kreativní prostředí na trhu.“ 

Dostupnost

Adobe Director 11 by měl být dostupný koncem března 2008. Director 11 běží na více operačních systémech, včetně Microsoft Windows XP se Service Pack 2, Windows Vista a Mac OS X verze 10.4 na počítačích Macintosh s procesorem Intel. Shockwave běží na všech těchto systémech a také na systému Mac OS X 10.4 na počítačích Macintosh s procesorem PowerPC. Další informace najdete na adrese www.adobe.com/products/director.

O společnosti Adobe

Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru