Adobe Reader obsahuje zero-day chybu

Ruská bezpečnostní společnosti Group-IB objevila závažnou zero-day chybu v Adobe Readeru, která útočníkům umožňuje přelstít tzv. Protection Mode.
reklama

Protection Mode byl do Adobe Readeru přidán v roce 2010 proto, aby aplikaci ochraňoval před škodlivými červy a exploity. Nová zero-day chyba umožňuje proniknout do sandboxu programu, takže si s ním útočník může dělat, co chce. Group-IB oznámila, že se chyba dá využít spolu s modifikovanou verzí "Blackhole Exploit-Kitu", jenž je využíván k šíření trojských koní, jež kradou finanční informace, jako třeba Zeus, Spyeye, Carberp nebo Citadel.

Díra v Adobe Readeru má však své limity. Podle Group-IB ji lze použít pouze při útoku prováděném z Internet Exploreru a Firefoxu, ne přes Chrome. Díra navíc funguje pouze tehdy, když uživatel zavře a znovu otevře svůj prohlížeč po načtení škodlivého PDF souboru, jak je demonstrováno v tomto videu. Podle Group-IB exploit funguje i tehdy, když je v Adobe Readeru zakázán JavaScript. Adobe bylo o celé věci již informováno.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru