Adobe představuje výkonnou verzi InDesignu CS4

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes ohlásila software Adobe® InDesign® CS4, upgrade svého špičkového programu pro profesionální sazbu stránek. InDesign CS4 přináší nové výkonné funkce, které pomohou zvýšit produktivitu a efektivnost, zjednodušit a automatizovat vytváření dlouhých dokumentů a rozšířit možnosti výstupu na nová média, jako jsou interaktivní soubory PDF a soubory Adobe Flash®. Inovativní integrované služby pro spolupráci v programu InDesign CS4 umožní uživatelům šetřit čas, zabránit nákladným chybám ve výrobě, rychle vytvářet jedinečný obsah pro více různých médií a efektivně spolupracovat s klienty a kolegy. InDesign CS4 bude dostupný jako samostatná aplikace nebo jako součást sad Adobe Creative Suite® 4 Design Premium nebo Standard a Adobe Creative Suite 4 Master Collection.
reklama

„Hlavní vylepšení a funkce v InDesign CS4 umožní zákazníkům vytvářet působivá rozvržení stránek pro publikování online i offline," řekl David Burkett, viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „InDesign CS4 dovolí vydavatelům, grafickým studiím a dalším organizacím zachovat si konkurenceschopnost pomocí designu, dosáhnout růstu svého obchodu a přitáhnout nové publikum pomocí vícekanálového publikování, a to vše při snížení nákladů, které bude výsledkem nárůstu produktivity."

Zvýšení produktivity pomocí plynulých pracovních postupů

Adobe InDesign CS4 přináší nové funkce, které podporují plynulejší pracovní postupy, produktivní spolupráci a spolehlivou distribuci interaktivních dokumentů pro online i offline publikování. Nová funkce Živá kontrola před výstupem (Live Preflight) zvýrazní potenciální problémy pro výrobu v reálném čase přímo z prostředí sazby stránky a upozorní uživatele na problematickou oblast, kde může tyto problémy vyřešit. Tím se ušetří čas a sníží výrobní náklady. Přizpůsobitelný panel Vazby (Links) umožní uživatelům najít, uspořádat a spravovat soubory umístěné v dokumentu, prohlížet si takové jejich atributy, jako je měřítko, rozlišení a natočení - a pomocí náhledů soubory rychleji identifikovat.

Vytváření interaktivních dokumentů s bohatým obsahem

S InDesign CS4 mohou návrháři zkombinovat sílu sazby stránek s výkonnými možnostmi interaktivních funkcí programu Adobe Flash CS4 Professional a vytvářet dynamické dokumenty s bohatým obsahem. Návrháři mohou exportovat dokument InDesignu jako soubor XFL a pak ho otevřít v programu Adobe Flash CS4 Professional a přidat k němu interaktivitu, animace a navigaci, aby dosáhli ještě poutavějších výstupů při online prohlížení dokumentu. Návrháři mohou také vytvářet interaktivní letáky, dynamické prezentace a další online materiály pomocí přidání přechodů mezi stránkami, interaktivních tlačítek a hypertextových odkazů do dokumentů, které pak mohou exportovat jako soubory SWF - pro prohlížení pomocí přehrávače Adobe Flash Player - nebo jako interaktivní soubory PDF.

„Export rozvržení stránek z programu Adobe InDesign CS4 do programu Adobe Flash CS4 Professional je přesně ta funkce, na kterou jsme čekali," řekl Eduardo Danilo Ruiz, prezident a výkonný ředitel společnosti Danilo Black, Inc., návrhářské firmy, která se specializuje na produkci multimédií, redakční design a vývoj webu pro mediální společnosti, mezi jejíž klienty patří například Washington Times, Houston Chronicle, New York Sun a Bloomberg. „Namísto exportu rozvržení jako obrázků JPEG, který v současnosti vyžaduje překrytí našich animací přes statické stránky, můžeme nyní obsah z InDesignu upravovat a animovat přímo v programu Flash. To nám umožní využít naše oblíbené funkce pro typografii a sazbu v InDesignu a dramaticky zvýšit efektivitu pracovního postupu při vytváření dynamických multimédií."

Jednodušší vytváření a produkce dlouhých dokumentů

InDesign CS4 obsahuje nové funkce zvyšující produktivitu, které usnadňují vytváření a správu dlouhých dokumentů, jako jsou technické příručky nebo učebnice. Nová funkce pro podmíněný text umožní uživatelům rychle vytvářet více verzí dokumentu pro různé použití, jako jsou například vícejazyčné dokumenty nebo materiály pro učitele a studenty. Návrháři mohou na vybrané odstavce, slova nebo znaky aplikovat podmínky, a pak tento text zobrazit nebo skrýt na základě vyžadovaného kontextu. Funkce pro křížové odkazy, nabízející další nové možnosti úspory času, zjednodušuje vytváření, produkci a správu dlouhých dokumentů pomocí dynamických aktualizací textu odkazu, když se jeho obsah změní nebo posune na jiné místo v dokumentu.

Řešení pracovních postupů publikování s rodinou produktů InDesign a formátem IDML

Adobe InDesign CS4 je jádrem rodiny publikačních produktů InDesign, která také zahrnuje Adobe InCopy® CS4 a InDesign CS4 Server. Tuto řadu produktů lze přizpůsobit, škálovat a rozšířit tak, aby se přizpůsobila rostoucím potřebám. Rodina produktů InDesign, buď jako samostatná publikační platforma nebo integrovaná se stávajícími redakčními systémy nebo nástroji pro správu obsahu, nabízí každodenně rychlejší a spolehlivější výkon než Creative Suite 3.

Pro řešení specifických nároků pracovních postupů společnost Adobe zavádí formát IDML (InDesign Markup Language), což je otevřená, rozšířená reprezentace dokumentů InDesignu v XML, která umožní vývojářům z jiných firem nebo systémovým integrátorům programově vytvářet, měnit nebo rozebírat dokumenty InDesignu - mimo InDesign a InDesign Server - s použitím standardních nástrojů pro editaci XML. Rodina publikačních produktů InDesign umožní tradičním vydavatelům, grafickým studiím a tiskárnám přidat do jejich portfolia nabídek nové služby a produkty a rozšířit dostupnost profesionálně vypadajících vytištěných i digitálních materiálů.

Ceny a dostupnost

Vydání programů Adobe InDesign CS4 a Adobe InCopy CS4 pro platformu Mac OS X na počítačích s procesory Intel® nebo PowerPC® a pro Microsoft® Windows® XP a Windows Vista® se plánuje na říjen 2008. Programy budou dostupné přes autorizované prodejce Adobe. Odhadovaná koncová cena za Adobe InDesign CS4 je 20 430 Kč a za Adobe InCopy CS4 je to 6 800 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Ve čtvrtém čtvrtletí 2008 bude pro kvalifikované vývojářské partnery Adobe také k dispozici software Adobe InDesign CS4 Server. Informace o jeho cenách budou dostupné přes kvalifikované systémové integrátory. Podrobnější informace o funkcích, zásadách upgradování, cenách a verzích v jiných jazycích najdete na: www.adobe.com/indesign_cz.

O společnosti Adobe Systems

Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím - kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Tagy
Autor článku: tisková zpráva

Tiskové zprávy společností a agentur související s náplní webu Maxiorel.cz jsme zveřejňovali pod tímto fiktivním autorem. Máte-li zájem o podobnou spolupráci, ozvěte se.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru