Adobe představilo Creative Cloud

Společnost Adobe Systems na technologické konferenci MAX 2011 představila novou službu Adobe Creative Cloud, která by měla změnit proces tvorby obsahu.
reklama

Adobe Creative Cloud je internetová služba, na které mají uživatelé přístup k desktopovým a tabletovým aplikacím, kreativním službám a ke sdílení výsledků své práce. Adobe Creative Cloud byl představen současně s novou sadou aplikací Adobe Touch Apps pro tvorbu obsahu na tabletových zařízeních. „Tyto nové aplikace přinášejí uživatelům tabletů kreativitu na profesionální úrovni a využívají online služby pro sdílení souborů, pro jejich zobrazení nebo další vylepšení v software Adobe Creative Suite,“ oznámila společnost.

„Nové pojetí dotykového ovládání mění práci s kreativními nástroji a nabízí budování hlubších vazeb mezi kreativci z celého světa,“ řekl Kevin Lynch, technologický ředitel společnosti Adobe. „Přechod na Creative Cloud je významnou součástí transformace společnosti Adobe.“

Adobe Creative Cloud by se měl stát centrem pro prohlížení, sdílení a synchronizaci souborů vytvořených pomocí Adobe Touch Apps a Adobe Creative Suite a zahrnuje 20 GB online úložiště. Dále se bude rychle rozvíjet směrem ke službě, která bude poskytovat přístup ke stěžejním kreativním aplikacím a službám za velmi zajímavou cenu. Počátkem roku 2012 se očekává, že k Adobe Creative Cloud budou patřit následující:

• Aplikace – Přístup do portfolia nástrojů Adobe Creative Suite, stejně jako k šestici představených aplikací Adobe Touch Apps. Nabídka bude obsahovat desktopové nástroje, jako jsou Photoshop, InDesign, Illustrator, Dreamweaver, Premiere Pro, After Effects a další inovativní nástroje typu Adobe Edge a Muse.

• Služby – Klíčové technologie Adobe Digital Publishing Suite pro poskytování interaktivních publikací na zařízení typu tablet, řada Adobe Business Catalyst pro vytváření a správu webových stránek a nové služby pro navrhování, jako je možnost využívat tzv. cloud-based fonty pro design webových stránek přes technologie Adobe získané prostřednictvím akvizice Typekit Inc.

• Komunity – Funkce, které podporují tvůrce při prezentování a sdílení jejich práce a nápadů s kolegy po celém světě a fóra pro zpětnou vazbu a inspiraci, která podpoří spojení mezi kreativními lidmi. Adobe Creative Cloud se stane ústředním bodem pro každého kreativce.

Podrobnosti o cenách Adobe Creative Cloud a o jeho rozšířených možnostech týkajících se aplikací, služeb a komunit budou oznámeny v listopadu 2011. Adobe bude i nadále nabízet všechny své kreativní produkty samostatně, včetně Adobe Creative Suite a klíčových edic jednotlivých produktů, jako je Photoshop, Illustrator, InDesign a Dreamweaver.

Zdroj: TZ

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru