Adobe pracuje na verzi Lightroom pro iPad

Společnost Adobe podle všeho pracuje na verzi své aplikace Lightroom určené pro tablet iPad.
reklama

Photoshop Touch je zajímavým, ale ne zrovna revolučním nástrojem pro úpravu fotografií na tabletech - obzvláště pokud pracujete s RAW soubory. Pro takovou práci byste potřebovali něco jako Lightroom - aplikaci, která dokáže snadno dát zabrat i výkonnému desktopovému počítači. Nebylo by skvělé, kdybyste mohli používat takový high-endový software pro úpravu fotografií i na svém tabletu, když necháte notebook doma? To je přesně myšlenka, jež stojí za novým projektem, v rámci nějž se Adobe snaží přinést Lightroom na iPad - samozřejmě s určitou podporou cloudu.

Šéf vývoje Lightroom Tom Hogarty včera ukázal počáteční verzi aplikace Lightroom na svém iPadu 2. Aplikace pomocí Smart Preview uživatelům díky výpočtům na cloudu ukazuje, jak by vypadaly provedené změny jejich fotografií (celé zpracování fotografií provádí cloud). Současná verze Lightroomu zatím umí upravovat fotografie ve formátu RAW a zoomovat na 100 % na fotografii k perfektnímu upravení detailů. Není zatím jasné, kdy se dočkáme finální verze. Jak podotýká Hogarty, na projektu je potřeba udělat ještě hodně práce.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru