Adobe Photoshop CS5 dopočítá pozadí ostraněných objektů

Retušování objektů je nezáživná práce vyžadující velkou přesnost. Tedy má-li fotografie vypadat realisticky. Adobe Photoshop CS5 posunuje dosavadní retušování fotek pomocí klonovacího štětce, do zcela jiné roviny. Nyní stačí přibližným tahem štětce nežádoucí objekt označit, editor jej odstraní a odstraněnou část obrázku automaticky dokreslí podle okolního pozadí.
reklama

Výsledky takovéto automatické úpravy jsou přitom více než dobré. Pro řadu uživatelů tato automatika znamená, že nyní své fotky upraví do lepší podoby, než kdy dříve - zejména ti netrpěliví, kteří si nechtěli hrát desítky minut s klonovacím štětcem.

Novou funkci Content Aware Fill si v reálné ukázce prohlédnete na následujícím videu. Velice efektní je odstraňování drátů na budovách, což je častý problém všech fotografií, které pořizujete někde ve městě. Stejně tak se zbavíte nežádoucích osob na snímku.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru