Adobe opravilo šest kritických chyb v Shockwave Playeru

Společnost Adobe vydala aktualizace na šest kritických chyb ve svém Shockwave Playeru, které mohly být útočníky zneužity ke spuštění kódu na dálku.
reklama

Adobe za nalezení chyb veřejně poděkovalo Willovi Dormannovi z organizace CERT a Honggangovi Renovi z FortiGuard Labs. "Adobe doporučuje uživatelům, aby ze Shockwave Playeru 11.6.7.637 a starších verzí, aby ihned přešli na nejnovější verzi 11.6.8.638," uvedla společnost ve svém bulletinu. Nová verze přehrávače je dostupná jak pro Windows, tak pro Mac. "Nejsme si vědomi toho, že by některá z těchto chyb byla před vydáním aktualizací zneužívána," uvedl Wiebke Lips z Adobe.

I když není tak populární jako Flash Player, je Shockwave Player nainstalován na 450 milionech desktopů připojených k internetu po celém světě. A to z něj dělá velmi atraktivní cíl pro útočníky. Shockwave Player umí zobrazit obsah vytvořený v aplikaci Adobe Director jako jsou 3D hry, e-learningové kurzy nebo různé produktové simulace v rámci webového prohlížeče.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru