Adobe opravilo kritickou chybu v Flash Playeru

Společnost Adobe opravila několik děr ve svém Flash Playeru a Shockwave Playeru včetně jedné, která je již hojně zneužívána.
reklama

"Adobe si je vědomo zpráv o tom, že existuje exploit, jenž se snaží uživatele oklamat tak, aby otevřel dokument ve Wordu se škodlivým flashovým prvkem," uvedla společnost ve svém prohlášení. Tento exploit v různých variantách existuje již od Flashe 11,6, který představil funkci "click to play", díky níž musí uživatelé potvrzovat přehrávání flashového obsahu v dokumentech MS Office 2010 a starších. Byly opraveny také dvě díry v Adobe Air na Windows, Macu a Androidu.

Navíc byla vydána nová verze Adobe Schockwave Playeru (12.0.7.148) pro Windows a Mac, která řeší dva rozdílné problémy s pamětí, jež mohou vést ke spuštění kódu na dálku. I když Schockwave Player není tak rozšířený jako Flash Player, je nainstalován na více než 450 milionech desktopů. Adobe díry ve Flash Playeru i Schockwave Playeru zařadilo do kategorie "patch urgently".

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru