Adobe od zítřka zablokuje nové instalace Flashe na Androidu

Adobe v minulém roce mnohé překvapilo oznámením, že ukončí vývoj Flash Playeru pro mobilní prohlížeče a namísto něj se bude soustředit na HTML5 a další webové technologie. A co společnost slíbila, to také plní - od zítřka si už Flash Player na Android nikdo nenainstaluje. 
reklama

Adobe se v uplynulých letech velmi snažilo dostat Flash na všechny mobilní telefony, společnost se však setkala s odporem Applu. V dubnu 2010 Steve Jobs zveřejnil otevřený dopis, ve kterém uvedl důvody, proč Flash na iPhonu, iPodu a iPadu nikdy nebude. Jobs kritizoval spolehlivost této technologie, její bezpečnost, vliv na baterii a výkon. Podle bývalého šéfa Apple byl Flash doslova provizorním webovým standardem. A Adobe dalo Jobsovi o rok později potichu za pravdu. To však neznamená, že by Flash zmizel úplně - na desktopu jej Adobe chce udržet i do budoucna. Otázkou však je, na jak dlouho.

Microsoft původně plánoval vydat Windows 8 bez podpory Flashe, nakonec však své rozhodnutí změnil, jelikož velké množství obsahu na webu ještě není na HTML5 připraveno. Internet Explorer verze 10 bude však vydán s ořezanou verzí Flashe tak, aby byl bezpečný, spolehlivý a neměl negativní vliv na výdrž baterie zařízení s Windows 8 při surfování na internetu. 

Zdroj Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru