Adobe nakonec vydá patche pro Flash Pro, Illustrator i Photoshop CS5.x

Společnost Adobe nakonec změnila svůj názor a rozhodla se vydat kritické aktualizace na starší verze své Creative Suite.
reklama

Ještě před pár dny Adobe tvrdilo, že uživatelé musí za aktualizace zaplatit stovky dolarů. To však samozřejmě mezi uživatelskou základnou vyvolalo masivní protesty. Zmíněné kritické chyby umožňují útočníkům spustit na počítači se starými produkty od Adobe nebezpečný kód a ovládnout tak počítač. Jedna chyba je ve Flashi Professional, dvě ve Photoshopu a dalších pět v Illustratoru. Adobe nyní oznámilo, že vydá aktualizace na všech osm chyb. Podle vyjádření vývojářského týmu pro portál ZDNet Adobe s vydáním aktualizací váhalo, jelikož "tým nevěřil, že by reálné riziko pro uživatele bylo natolik velké, aby kvůli němu bylo nutné vydávat aktualizace na tyto staré produkty".

Kromě tisíců uživatelů kritizovali chování Adobe i bezpečnostní experti, například Graham Cluely ze společnosti Sophos na firemním blogu napsal do článku s názvem "Jak si rozeštvat loajální uživatele", že reakce Adobe na chyby v jeho produktech byla pro společnost marketingovou katastrofou.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru