Adobe končí s vývojem mobilního Flashe

Vývojáři společnosti Adobe včera nečekaně oznámili, že již dále nebudou vyvíjet Flash Player pro mobilní prohlížeče a místo něj se budou soustředit na HTML5 a jiné webové technologie.
reklama

Poslední verze Flash Playeru, která bude vydána již brzy pro Android a zařízení BlackBerry, ponese číslici 11,1. Adobe dlouho vyzdvihovalo přednosti Flashe před HTML5, ne všichni s tím však souhlasili - nejhlasitějším odpůrcem byl Steve Jobs, podle kterého Flash prostě na mobilní zařízení nepatří. Po té, co se Apple rozhodlo dát od Flashe ruce pryč, začali se i jednotliví vývojáři více soustředit na HTML5. "HTML5 je nyní všeobecně podporovaným formátem na všech mobilních zařízeních a tudíž je nejlepším řešením pro tvorbu obsahu napříč všemi mobilními platformami," prohlásil Danny Winokur z Adobe.

Společnost však druhým dechem dodala, že vývoj Flash Playeru pro desktop rozhodně nekončí a práce na jeho dvanácté verzi se blíží ke konci. Otázkou však je, zda vývojáři i běžní uživatelé nezačnou Flash pomalu opouštět sami od sebe.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru