Adobe končí s podporou AIR pro Linux

Adobe oznámilo, že již nadále nebude podporovat Adobe AIR pro Linux. Poslední vydaná verze pro tento operační systém tak zůstane 2.6.
reklama

Existující aplikace pro AIR samozřejmě budou fungovat i nadále. Adobe navíc zpřístupní zdrojový kód s kompletní dokumentací AIR pro vývojáře v OSP (Open Screen Project), a tak se očekává, že alespoň jeden z jeho partnerů novou verzi AIR vydá. Současnou verzi AIR si podle Adobe stáhlo velmi málo vývojářů, celkově tvořil její podíl v rámci stažení AIR pro všechny platformy pouze 0.5%.

Podle oficiálního blogu bude Adobe v nejbližší době informovat, zda se někdo z jeho partnerů bude chtít ujmout podpory AIR pro Linux, nyní však není nic jisté. "Adobe se rozhodlo více investovat do vývoje AIR pro mobilní zařízení. Očekáváme, že na konci tohoto roku bude na trhu více než 200 milionů smartphonů a tabletů, na které bude možné nainstalovat aplikace vytvořené v Adobe AIR," stojí v oficiálním prohlášení.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru