Adobe čeká nebezpečný rok

Dle předpovědi společnosti McAfee nahradí v roce 2010 Adobe firmu Microsoft na postu nejčastěji napadané softwarové společnosti.
reklama

Útoky hackerů, crackerů a dalších podvratných živlů za pomoci zneužívání slabostí Acrobat Readeru či Flashe jsou již dnes na denním pořádku, na tom se ovšem do značné míry podepisuje i popularita obou jmenovaných. Často složitější update, malé povědomí mezi uživateli PDF souborů a další drobnosti, to vše dělá z Readeru i Flashových webů ideální oběti.

McAfee se rovněž nechala slyšet, že vzroste závažnost a počet pokusů o poškození zejména uživatel sociálních sítí typu Facebook či blogů Twitter. Společnost také bohužel dodala i to, že se v budoucím roce stanou bankovní podvody ještě o třídu rafinovanější.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru