AdMob končí s reklamou na mobilním webu, přebírá ji AdSense

Google podle nového vyjádření opět ukončí jednu ze služeb své dceřinné společnosti AdMob a stávající zákazníky převede na svůj AdSense.
reklama

Když Google v roce 2009 koupil AdMob za 750 milionů dolarů, snažil se internetový gigant podle mnoha pozorovatelů ovládnout trh s mobilní reklamou. Mobilní reklama (v aplikacích či na mobilním internetu) je přirozeným rozšířením reklamního byznysu Googlu. A i když Google při akvizici AdMob sliboval něco jiného, během následujících pár měsíců začal postupně rušit některé jeho funkce, které "nezapadaly do jeho celkové reklamní strategie." Toho se podle nového vyjádření nyní dočká i podpora AdMob pro některé mobilní webové stránky.

Jak Google píše v titulku svého blogu, AdMob je pro vývojáře aplikací, AdSense je pro webové publishery. Podle Googlu by jednoduše ti, kteří chtějí uveřejňovat své reklamy na mobilním internetu měli využít služeb jeho vlastní AdSense a ti, kteří chtějí reklamu publikovat v aplikacích, AdMob. 

Podpora AdMob pro starší mobilní stránky (WAP) přestane fungovat 30. září. U stránek, jež lze zobrazit na chytrých mobilních telefonech, bude produkt AdMob dostupný ještě trochu déle, aby zadavatelé reklamy měli více času na přechod mezi službami.

Zdroj: TechCrunch

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru