Acquia Cloud for Partners a Pantheon for Agencies - prémiové hostingy zdarma

Když zapomeneme na obyčejné hloupé hostingy a ještě nepřejdeme do oblasti samostatných či virtuálních serverů, jsou tu cloudové služby s mnoha vychytávkami, konkrétně Acquia Cloud a Pantheon. A nyní soupeří o vaši přízeň tím, že nabízejí svůj cloudový hosting zadarmo pro své partnery.

Reklama

Acquia Cloud je specializovaný hosting pro weby využívající redakční systém Drupal. Nabízí možnost odděleného vývojového a produkčního prostředí webu, drag-and-drop deployment, monitoring dostupnosti, výkonnostní a bezpečnostní dohled nad webem a spoustu dalších užitečných funkcí.

Konkurenční Pantheon podporuje kromě Drupalu i WordPress a nabízí podobnou sadu funkcí. Z jednoho místa můžete kontrolovat a provádět změny v kódu na svých webech, navíc mě osobně připadá prostředí Pantheonu poněkud uživatelsky přívětivější a srozumitelnější.

Tak či tak obě služby mají za svou nabídku také odpovídající cenu, která je v porovnání s tím, na co jsme zvyklí u běžného hostingu docela vysoká. Ale pro velké projekty má smysl.

V uplynulých 14 dnech mi došly dva maily od obou služeb. Nejprve z Acquia, že pro partnery nabídne svůj cloud zadarmo. A po pár dnech z Pantheonu, že agenturám nabízí své služby také zadarmo. Máte tedy jedinečnou příležitosti si tyto služby vyzkoušet naostro. Úplně zadarmo to samozřejmě není, klient, kterému zde web uděláte, pak bude muset hosting zaplatit, ale před jeho zprovozněním investovat nemusíte.

Doporučuji vyzkoušet obě služby.

Reklama

Přidat komentář