Acer prý představí zařízení s Chrome OS

Vypadá to, že operační systém Chrome od Googlu se přece jen dočká využití. Po počátečním nadšení okolo operačního systému Googlu s názvem Chrome se o něm v médiích již delší dobu neobjevila ani zmínka - to se však podle všeho brzy změní.
reklama

Podle nejmenovaných zdrojů webového portálu VentureBeat výrobce elektroniky Acer chystá na veletrhu Computex, který bude probíhat od prvního do pátého června, představit několik zařízení, které budou na Chrome OS postaveny. O jaké zařízení konkrétně půjde, zatím není jasné. Jelikož je však Chrome OS určený pro netbooky, smartbooky, tablety a další lehké přenosné zařízení, představí Acer nejspíše jedno z nich.

Podle portálu Techspot nepřinesou nová zařízení z hlediska hardwaru nejspíš nic nového a půjde o předělané modely Aceru z posledních let, které pouze poběží na novém operačním systému. Bude jistě zajímavé sledovat, jak bude Chrome OS na trhu koexistovat s jinou mobilní platformou Googlu, Android, která je čím dál oblíbenější. Na to, co Chrome OS umí, se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru