Acer prý představí zařízení s Chrome OS

Vypadá to, že operační systém Chrome od Googlu se přece jen dočká využití. Po počátečním nadšení okolo operačního systému Googlu s názvem Chrome se o něm v médiích již delší dobu neobjevila ani zmínka - to se však podle všeho brzy změní.

Reklama

Podle nejmenovaných zdrojů webového portálu VentureBeat výrobce elektroniky Acer chystá na veletrhu Computex, který bude probíhat od prvního do pátého června, představit několik zařízení, které budou na Chrome OS postaveny. O jaké zařízení konkrétně půjde, zatím není jasné. Jelikož je však Chrome OS určený pro netbooky, smartbooky, tablety a další lehké přenosné zařízení, představí Acer nejspíše jedno z nich.

Podle portálu Techspot nepřinesou nová zařízení z hlediska hardwaru nejspíš nic nového a půjde o předělané modely Aceru z posledních let, které pouze poběží na novém operačním systému. Bude jistě zajímavé sledovat, jak bude Chrome OS na trhu koexistovat s jinou mobilní platformou Googlu, Android, která je čím dál oblíbenější. Na to, co Chrome OS umí, se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář