80 % "olympijských" stránek je podvodných

Letní Olympijské hry v Londýně jsou příjemnou událostí pro všechny - včetně podvodníků. Podle nových statistik společnosti Zscaler jsou 4 z 5 stránek zabývajících se „na oko“ olympijskou tématikou podvodné.

Reklama

Zscaler se podíval na všechny domény, na něž v průběhu jednoho dne přistupovali jeho zákazníci a které obsahovaly klíčové slovo “olympics”. Většina podvodných stránek nabízí software ke sledování Olympijských her, který obsahuje spyware/adware nebo na webech vyskakují okna s reklamou. Velké množství podvodníků využívá URL hijacking, jenž spočívá v tom, že si podvodník zaregistruje domény obdobné známým doménám a pak už jen čeká, až se uživatel při psaní chtěné domény splete. 

Podle Zscaler je největším cílem URL hijackerů oficiální stránka NBC Olympics. Dobrou zprávou je, že žádná z podvodných webových stránek zneužívajících olympiádu neservíruje uživateli škodlivé kódy. Velké události jakými jsou Olympijské hry, jsou pro kybernetické kriminálníky ideálními příležitostmi, jak vydělat rychle peníze. A to především v dnešní době, kdy jsou tyto události stále častěji streamovány přes internet.

Zdroj: ZDNet
Tagy: 

Reklama

Přidat komentář