80 % "olympijských" stránek je podvodných

Letní Olympijské hry v Londýně jsou příjemnou událostí pro všechny - včetně podvodníků. Podle nových statistik společnosti Zscaler jsou 4 z 5 stránek zabývajících se „na oko“ olympijskou tématikou podvodné.
reklama

Zscaler se podíval na všechny domény, na něž v průběhu jednoho dne přistupovali jeho zákazníci a které obsahovaly klíčové slovo "olympics". Většina podvodných stránek nabízí software ke sledování Olympijských her, který obsahuje spyware/adware nebo na webech vyskakují okna s reklamou. Velké množství podvodníků využívá URL hijacking, jenž spočívá v tom, že si podvodník zaregistruje domény obdobné známým doménám a pak už jen čeká, až se uživatel při psaní chtěné domény splete. 

Podle Zscaler je největším cílem URL hijackerů oficiální stránka NBC Olympics. Dobrou zprávou je, že žádná z podvodných webových stránek zneužívajících olympiádu neservíruje uživateli škodlivé kódy. Velké události jakými jsou Olympijské hry, jsou pro kybernetické kriminálníky ideálními příležitostmi, jak vydělat rychle peníze. A to především v dnešní době, kdy jsou tyto události stále častěji streamovány přes internet.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru