63 % webmasterů neví, jak byli napadeni

Vlastníci webových stránek ve velké většině neví, jak reagovat na to, když někdo jejich web napadne. Vyplývá to z nové studie společnosti StopBadware.
reklama

StopBadware uvádí, že celých 63 % vlastníků webů neví, jak byli napadeni, 20 % pak uvedlo, že jejich útočníci na jejich stránky pronikli s využitím staré známé chyby v jejich kódu. Dvě procenta vlastníků webů pak uvedla, že stránky byly napadeny poté, co se přihlašovali do administrace z veřejného počítače nebo přes veřejnou Wi-Fi. Více než 90 % webmasterů si nevšimlo žádné nekalé aktivity navzdory tomu, že jejich stránky byly používány k rozesílání spamu, hostování phishingových stránek nebo distribuování škodlivých kódů. StopBadware ve svém průzkumu oslovil více než 600 vlastníků webů a administrátorů, jejichž stránky byly v minulosti napadeny.

Zajímavé také je, že 40 % dotázaných přiznalo, že po útoku změnili názor na svého providera hostingu. "Mnoho vlastníků stránek buďto vůbec neví o napadení nebo neví jak mu pro příště předejít, což přímo přispívá ke zvýšení počtu aktivních URL se škodlivým obsahem," uvádí StoBadware.

 
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru