5x zranitelnost modulů pro Drupal

Včera se objevilo celkem pět nových hlášení o možných slabinách rozšiřujících modulů pro redakční systém Drupal. Když mi došlo na e-mail první varování, něco mi říkalo, že nezůstane pouze u něj. Co tedy komu hrozí?
reklama

Jako nekritická je označena zranitelnost modulu Pblog. Problém se týká SQL injektáže ve verzi modulu, která je již více než tři roky stará. Žádné opravy nejsou k dispozici, neboť novější verze tento problém nemají.

Vysoce kritická zranitelnost trápí modul Magic Tabs sloužící k implementaci záložek pomocí AJAXu. Pomocí upravené URL lze spustit škodlivé PHP skripty. Oprava je k dispozici jako Magic Tabs 5.x-1.1.

Méně kritickou zranitelnost najdete v modulu Taxonomy Image, který u článků zobrazuje obrázky podle kategorie, do které článek patří. Zranitelností je známé XSS. Opravy jsou k dispozici jako Taxonomy Image 5.x-1.3 a Taxonomy Image 6.x-1.3.

Méně kritická zranitelnost byla objevena také v modulu Node Hierarchy, který má špatně implementována přístupová práva. Opravy jsou k dispozici jako Node Hierarchy 5.x-1.1 a Node Hierarchy 6.x-1.0.

Poslední ze včera nahlášených problémů se týká vysoce kritické zranitelnosti v modulu Aggregation. Jde o kombinaci XSS, SQL injektáže, vzdáleného spouštění kódu a překonání přístupových oprávnění. Pokud tento modul používáte, měli byste bezodkladně instalovat nejnovější verzi Aggregation 5.x-4.4.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru