5 tipů, jak se porvat jakožto softwarová firma či programátor s recesí

Recese je tu a postihla úplně všechny, včetně tvůrců software. Ale nemusí být hned tak zle - jistý pan Pekka Huttunen ze společnosti Accenture nabízí 5 tipů, jak si věci aspoň trochu učinit přijatelnějšími.
reklama

Jakožto nejdůležitější krok dotyčný vidí pokusit se o snížení pirátství. A to jak toho čistě cíleného, tak i toho "nechtěného" (tím máme na mysli zkusit zredukovat komplexnost použité softwarové licence, která je pro běžného neprávnicky vzdělaného člověka obvykle příliš složitá). Jako další krok doporučuje Huttunen zvážit outsourcing a hlavně - integrovat jej správně.

Třetím bodem je nespěchat do cloud-computingu o kterém dnes tak rády velké firmy mluví. V neposlední řadě je důležité rovněž i udržet lidi (resp. sebe) kreativní pouze v oblasti, v níž to má smysl či je to zkrátka nutné. Jakožto pátý bod je nabízeno důkladné zvážení, zda se nevyplatí ekonomizace otevřeného kódu - jinými slovy učinit z něj open source a získávat peníze ze služeb kolem.

Zdroj: Infoworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru