5 nových aktualizací pro Drupal

Další várka aktualizací pro moduly Drupalu byla opět vydatná. Bezpečnostní upozornění vydané dnes brzy ráno se týkají pěti rozšiřujících modulů pro tento redakční systém.
reklama

Modul Shibboleth authentication nabízející uživatelům alternativní přihlašování špatně zpracovával přihlašovací informace napříč weby, které tuto metodu využívají.

OG Vocabulary nabízející vlastní slovníky pro Organic Groups měl problémy s tím, že uživatelům nabízel větší oprávnění, než na které měli nárok.

Modul RealName nabízející použití skutečného jména místo přihlašovacího, trpěl XSS, oprava to řeší.

Printer, e-mail and PDF versions je modul nabízející tisk, odesílání e-mailů a tvorbu PDF z obsahu v Drupalu. Opravená verze řeší problém s XSS a kontrolou uživatelských oprávnění.

Modul Webform sloužící pro tvorbu formulářů a sběr dat špatně ošetřoval nadpisy políček, což opět mohlo vést k XSS a získání vyšších uživatelských práv pro útočníka. Nová verze modulu toto řeší.

Opravy nainstalujete tak, že případně použité moduly zaktualizujete na jejich nejnovější stabilní verzi.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru