24 hodinový soutěžní maraton v programování má svého vítěze

Ve dnech 17. až 18. května uspořádal Microsoft první soutěžní 24 hodinový maratón v programování s názvem Win The Web. Soutěž se současně odehrávala v dalších 3 zemích střední a východní Evropy (Maďarsko, Polsko, Ukrajina) a celkem se jí zúčastnilo 126 soutěžících.
reklama

Hlavním úkolem bylo vytvořit webovou aplikaci umožňující sledování vozidel s využitím služby Windows Live Maps a dva doprovodné úkoly v podobě naprogramování hry Mini Tamagochi a webové stránky představující tým a jeho soutěžní projekty.

Vítězné týmy soutěže Win The Web v České republice:

  1. místo – tým HELIOS (Marek Fiala, Martin Pospíšil, Patrik Grygar)
  2. místo – tým Code4fun (Andrew Kazyrevich)
  3. místo – tým dotNETfellas (Michal Pavelčík, Petr Trnak, Jaromír Pešout)

Mezi hlavní kritéria hodnocení patřil zejména design a funkčnost aplikací, použití nejnovějších technologií a snadnost použití. Aplikace musely být naprogramovány v časovém limitu 24 hodin za použití technologií Silverlight, ASP.NET 3.5 a Windows Live Services.

Každý účastník maratónu získal odbornou literaturu o technologiích Microsoftu dle vlastního výběru v hodnotě 1 000 Kč. Vítězné týmy navíc získaly ceny v podobě mobilních telefonů s operačním systémem Windows Mobile a hardwarového vybavení značky Microsoft.

Více informací o soutěži naleznete na mswtw.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru