18 Androidů do konce roku

Poslední novinky naznačují, že příznivci otevřeného mobilního operačního systému Android dostávají na ruku nové silné karty - během letošního roku by se mělo na trhu běžně vyskytovat přinejmenším 18 modelů na tomto OS běžících. Bude rozhodně zajímavé sledovat, jak si povede otevřený systém na mobilních zařízeních v porovnání s tradičními desktopovými OS (viz 1 % zastoupení linuxu na PC).
reklama

Velká síla Androidu spočívá hlavně v jeho otevřenosti a stojí na dvou pilířích: Jednak tvůrci smartphonů nemají svázané ruce vývojářskými nástroji a mohou si upravit prostředí takříkajíc "k obrazu svému". Důvodem druhým jsou nízké náklady díky open source politice, které se zákonitě musí odrazit na atraktivní ceně (udává se cca 10 USD k dobru).

Ale k našemu tématu: Na Googlovské I/O konferenci informaci z nadpisu sdělil Andy Rubin (Senior director for mobile platforms) a dokonce naznačil, že by se číslo dostupných modelů mohlo vyšplhat až k magické číslovce 20. Taktéž doplnil, že nabídka bude rozprostřena mezi 8-9 výrobci. Žádná konkrétní jména nicméně nepadla. Je ovšem známo, že Google nabízí Androida v celkem 3 variacích lišících se stupněm podpory Googlovských služeb a možností dát si na kastli přístroje logo Google.

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru